menu

Powietrzne pompy ciepła

 

Powietrzne pompy ciepła ze względu na swoją budowę są najtańszymi i najłatwiejszymi w instalacji pompami ciepła. Powietrzna pompa ciepła składa się z jednostki zewnętrznej oraz jednostki wewnętrznej.  Jednostka wewnętrzna, która swoim wyglądem przypomina lodówkę, może zostać skomponowana z dowolnym miejscem w budynku. Coraz częściej można znaleźć w ofercie jednostki wewętrzne z zintegrowanym zasobnikiem, co zapewnia możliwie najmniejsze jej wymiary. W tym urządzeniu zachodzi proces wymiany ciepła między czynnikiem chłodniczym a wodą z instalacji c.o. lub c.w.u budynku. Jednostka zewnętrzna, w której zachodzi proces odparowania czynnika chłodniczego pobiera ciepło ze strumienia powietrza kierowanego na chłodnicę przez wentylatory. Jednostkę zewnętrzną można zlokalizować w dowolnym miejscu na gruncie, elewacji budynku czy też dachu.

Instalacja pompy ciepła powietrznej jest znacznie tańsza od gruntowej pompy ciepła, ponieważ dolne źródło zastępuje w tym przypadku jednostka zewnętrzna. Do jej montażu nie wymagane są kosztowne roboty ziemne, takie jak wykonanie odwiertów pod sondy pionowe czy wykopy pod gruntowy wymiennik ciepła. Dodatkowym atutem powietrznej pompy ciepła jest fakt, iż może zostać zamontowana w budynkach znajdujących się w okolicach zwartej zabudowy, w których nie ma możliwości wykonania dolnego źródła w gruncie m. in. ze względu na niewystarczającą powierzchnię działki, na której znajduje się budynek, czy też niekorzystne warunki geologiczne na terenie inwestycji.

Powietrzne pompy ciepła

Powietrzna pomp ciepła może pracoiwać wydajnie w klimacie panującym na terenie Polski, nawet przy dużych wahaniach temperatury medium jakim jest powietrze. W związku z ciągle rosnącą średnią temperaturą powietrza w zimie, wynikającą ze stale ocieplającego się klimatu, bardzo niskie temperatury ujemne występują coraz rzadziej w ciągu roku. Powietrzna pompa ciepła mimo pewnych ograniczeń temperaturowych potrafi zapewnić komfort cieplny w budynku nawet w temperaturze - 28°C.

W swojej ofercie posiadamy urządzenia jednych z czołowych producentów takich jak: Mitsubishi, Daikin oraz Nibe. Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wachlarzem proponowanych przez nas urządzeń.

Powietrzne pompy ciepła:

  • System grzewczy przyszłości,
  • Tanie, czyste i wygodne źródło ciepła dla Twojego domu,
  • Łatwiejszy i tańszy montaż w porównaniu z gruntowymi pompami ciepła,
  • Atrakcyjna cena,
  • Inwestycja w powietrzną pompę ciepła zwiększa wartość domu,
  • Skontaktuj się z nami aby porozmawiać o idealnym rozwiązaniu dla Ciebie

Zobacz również gruntowe pompy ciepła

Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz
wyślij zapytanie