menu

Powietrzne pompy ciepła

 

Powietrzne pompy ciepła ze względu na swoją budowę są najtańszymi i najłatwiejszymi w instalacji pompami ciepła. Jednostka wewnętrzna przypomina swoim wyglądem lodówkę i może zostać ustawiona w dowolnym miejscu w budynku. Coraz częściej jest ona wyposażona w zintegrowany zasobnik co zapewnia możliwie najmniejsze jej wymiary. W jednostce wewnętrznej zachodzi proces wymiany ciepła między czynnikiem chłodniczym a wodą z instalacji budynku. Jednostka zewnętrzna, w której zachodzi proces odparowania czynnika chłodniczego pobiera ciepło ze strumienia powietrza kierowanego na chłodnicę przez wentylatory. Jednostkę zewnętrzną można zlokalizować w dowolnym miejscu na gruncie, elewacji budynku czy też dachu.

Instalacja pompy ciepła powietrznej jest znacznie tańsza od gruntowej pompy ciepła ponieważ dolne źródło zastępuje w tym przypadku jednostka zewnętrzna. Do jej montażu nie wymagane są kosztowne roboty ziemne takie jak wykonanie odwiertów pod sondy pionowe czy wykopy pod gruntowy wymiennik ciepła. Dodatkowym atutem powietrznej pompy ciepła jest fakt iż może zostać zamontowana w budynkach znajdujących się w okolicach zwartej zabudowy, w których nie ma możliwości wykonania dolnego źródła w gruncie m. in. ze względu na niewystarczającą powierzchnię działki, na której znajduje się budynek, czy też niekorzystne warunki geologiczne na terenie inwestycji.

Powietrzne pompy ciepła

Wbrew powszechnym opiniom powietrzna pompa ciepła pomimo dużych wahań temperatury powietrza może pracować wydajnie w klimacie panującym na terenie Polski. W związku z ciągle rosnącą średnią temperaturą powietrza w zimie wynikającą ze stale ocieplającego się klimatu bardzo niskie temperatury ujemne występują coraz rzadziej w ciągu roku. Powietrzna pompa ciepła pomimo pewnych ograniczeń temperaturowych potrafi zapewnić komfort cieplny w budynku nawet w temperaturze - 25°C.

W swojej ofercie posiadamy urządzenia jednych z czołowych producentów takich jak: Danfoss, Daikin oraz Sofath. Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wachlarzem proponowanych przez nas urządzeń.

Powietrzne pompy ciepła:

  • System grzewczy przyszłości,
  • Tanie, czyste i wygodne źródło ciepła dla Twojego domu,
  • Łatwiejszy i tańszy montaż w porównaniu z gruntowymi pompami ciepła,
  • Atrakcyjna cena,
  • Inwestycja w powietrzną pompę ciepła zwiększa wartość domu,
  • Skontaktuj się z nami aby porozmawiać o idealnym rozwiązaniu dla Ciebie

Zobacz również gruntowe pompy ciepła

Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz
wyślij zapytanie