menu

Daikin

Chcesz wymienić stary kocioł węglowy na nowoczesny i wydajny system grzewczy? Szukasz dotacji na pompę ciepła?

Skontaktuj się z nami!

Daikin

NISKOTEMPERATUROWA POWIETRZNA POMPA CIEPŁA SPLIT

Powietrzna pompa ciepła split

Powietrzne pompy ciepła Daikin Altherma Split składają się z dwóch modułów. Moduł zewnętrzny montowany na elewacji budynku lub specjalnym fundamencie zapewnia pobór ciepła z nieograniczonego źródła jakim jest powietrze atmosferyczne. Moduł wewnętrzny występuje w kilku wersjach dzięki czemu system ogrzewania może zostać dostosowany do każdego budynku.

Jednostka wewnętrzna wisząca sprawdzi się doskonale wszędzie tam gdzie nie ma możliwości ustawienia większej jednostki wolnostojącej. Jednostka ta wymaga podłączenia do osobnego zasobnika na ciepłą wodę użytkową dzięki czemu świetnie sprawdzi się w wszędzie tam gdzie planowana jest wymiana systemu grzewczego na pompę ciepła.

Jednostka wolnostojąca ze zintegrowanym zasobnikiem dostępna w dwóch wersjach: ze standardowym zasobnikiem c.w.u. oraz zasobnikiem z dodatkową wężownicą przystosowanym do współpracy z dodatkowym źródłem ciepła np. kolektorami słonecznymi. Dzięki kompaktowej budowie z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. pompa ciepła nie zajmuje dużo miejsca.

Dodatkową zaletą niskotemperaturowych pomp powietrznych Daikin Altherma jest możliwość zakupienia urządzenia z funkcją chłodzenia. Dzięki temu jednym systemem zapewnisz sobie i swojej rodzinie ciepło w zimie oraz chłód latem a to wszystko przy wykorzystaniu ekologicznego źródła energii jakim jest otaczające powietrze. 

 

 

Technologia

Powietrze - woda

Nominalna wydajność grzewcza

4 - 16 kW

COP

4,25 - 5,04

Klasa efektywności energetycznej

A+++/A++

Nominalna wydajność chłodnicza

4 - 13 kW

EER

2,29 - 2,72

Zakres temperatur

Grzanie: 15 - 55 °C

Chodzenie: 5 - 22 °C

Ciepła woda użytkowa: 25 - 65 °C

Zastosowany czynnik chłodniczy

R410A

*Parametry pracy urządzenia określone dla warunków: ogrzewanie - temperatura powietrza otoczenia 7°C i temperatura wody wyjściowej 35°C; chłodzenie - temperatura otoczenia 35°C i temperatura wody wyjściowej 7°C

 

 

WYSOKOTEMPERATUROWA POWIETRZNA POMPA CIEPŁA SPLIT

powietrzna pompa ciepła

Pompa ciepła wysokotemperaturowa jest w stanie zasilać instalację grzewczą w wodę o wyższej temperaturze wody dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako źródło ciepła w instalacjach grzejnikowych. Zastosowanie dwóch współpracujących pomp ciepła pozwoliło na uzyskanie wyższych temperatur wody grzewczej przy relatywnie wysokiej sprawności energetycznej. 

 

 

Technologia

Powietrze - woda

Nominalna wydajność grzewcza

11 - 16 kW

COP

3,31 - 3,63

Klasa efektywności energetycznej

A+

Zakres temperatur

Grzanie: 25 - 80 °C

Ciepła woda użytkowa: 25 - 65 °C

Zastosowany czynnik chłodniczy

jednostka zewnętrzna: R410A

jednostka wewnetrzna: R134A

*Parametry pracy urządzenia określone dla warunków: ogrzewanie - temperatura powietrza otoczenia 7°C i temperatura wody wyjściowej 45°C

 

 

HYBRYDOWA POMPA CIEPŁA

hybrydowa pompa ciepła

Jest to unikalne rozwiązanie łączące w sobie ekologiczne rozwiązanie powietrznej pompy ciepła oraz wydajnego kotła gazowego. Inteligentny układ sterowania automatycznie dobiera tryb pracy tak aby był on najwydajniejszy energetycznie i ekonomicznie. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko tanie ogrzewanie powietrzną pompą ciepła ale i stabilne ogrzewanie w czasie silnych mrozów.

Jest to rozwiązanie idealne w przypadku konieczności wymiany starego kotła gazowego. Jednostka wewnętrzna pompy ciepła oraz kocioł gazowy mieszczą się w kompaktowej obudowie zajmującej minimalną przestrzeń. Dodatkowo kocioł gazowy zapewnia bieżącą dostawę ciepłej wody użytkowej.

 

 

Technologia

pompa ciepła: Powietrze - woda

kocioł gazowy: kondensacyjny

Nominalna wydajność grzewcza

pompa ciepła: 4 - 8 kW

kocioł gazowy: 27 kW

COP pompy ciepła

4,45 - 5,04

Klasyfikacja SEDBUK kotła gazowego (2009)

89,1% (gaz ziemny), 90,1% (LPG)

Zakres temperatur

Grzanie (pompa ciepła): 15 - 55 °C

Grzanie (kocioł gazowy): 15 - 80 °C

Ciepła woda użytkowa (kocioł gazowy): 40 - 65 °C

Zastosowany czynnik chłodniczy

R410A

*Parametry pracy urządzenia określone dla warunków: ogrzewanie - temperatura powietrza otoczenia 7°C i temperatura wody wyjściowej 35°C

Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz
wyślij zapytanie