menu

Panasonic

 

Pompa Panasonic Aquarea to innowacyjne i energooszczędne urządzenie, które zaoferuje szereg możliwości dla Twojego domu.

 

Wprowadzone przez firmę Panasonic pompy ciepła typu powietrze/woda to jedne z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku ogrzewania oraz chłodzenia. Są one cenione przez użytkowników i rekomendowane przez wielu instalatorów. Szeroki wybór urządzeń pozwoli na dobranie odpowiedniej jednostki zarówno dla nowopowstałych budynków, jak również dla istniejących gospodarstw domowych.

Panasonic oferuje dwie kluczowe serie pomp ciepła:

1. Seria pomp ciepła Aquarea High Performance

Model ten przeznaczony jest dla nowych budynków. Charakteryzują się jednym z najwyższych współczynników efektywności COP osiągający poziom do 5,33. Pompa ciepła Aquarea High Performance pracują niezależnie od warunków atmosferycznych, w temperaturach zewnętrznych sięgających nawet -23°C. Osiągają one wysoką klasą energetyczną (A+++ w trybie ogrzewania oraz A+ w trybie podgrzewania c.w.u.). Występują one zarówno jako jednostki split, jak również monoblok, a ich moc mieści się w granicach od 3 do 16 kW. Warte wyróżnienia jest fakt, iż model High Performance J to obecnie jedyne na rynku pompy ciepła powietrze – woda posiadające certyfikat Passive House. Również ten rodzaj pompy ciepła firmy Panasonic pozwala na utrzymanie temperatury wody na wylocie na poziomie 60 stopni Celsjusza, nawet przy minusowych temperaturach zewnętrznych. System nowej generacji pracuje na czynniku chłodniczym R32, który charakteryzuje się niski współczynnikiem GWP w porównaniu do np. R410A

2. Seria pomp ciepła Aquarea T-CAP

Pompy ciepła Aquarea T-CAP to idealne rozwiązanie zarówno dla nowych budynków, jak również dla istniejących. To, co wyróżnia pomy tej serii jest fakt, iż ich moc grzewcza utrzymana jest liniowo do -20 stopni Celsjusza na zewnątrz, bez konieczności wspomagania się innych urządzeniem grzewczym jak np. grzałką elektryczną. Są one idealną alternatywą dla kotłów gazowych lub olejowych oraz są one zaprojektowane do współpracy nawet z grzejnikami wysokotemperaturowymi. Pompy tej generacji mogą pracować samodzielnie nawet w skrajnie ekstremalnych temperaturach ( do -28 stopni Celsjusza). Wysoka elastyczność pracy dzięki zastosowaniu sprężarek inwerterowych Panasonic pozwala dostosować moc grzewczą (a także chłodniczą) pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania budynku. Dzięki efektywnemu sterowaniu czynnikiem chłodniczym poprzez dwururowy wymiennik ciepła zapewniają stabilny i wysoko wydajny proce ogrzewania budynku nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach na zewnętrz. Współczynnik efektywności pompy ciepła COP wynosi do 4,84 przy temperaturze zewnętrznej +7 stopni Celsjusza.