menu

Wymień stary piec węglowy na pompę ciepła

Wymień stary piec węglowy na nowoczesną i oszczędną pompę ciepła!

 

Teraz osoby czekające na program czyste powietrze 2021 będą miały okazję ubiegać się o dofinansowanie w wysokości nawet 37 tysięcy złotych. w ramach wymiany oraz instalacji pompy ciepła w swoim domu. Wszystkie pompy ciepła w naszej ofercie spełniają klasę efektywności A++ (nawet wyższą) co przekłada się na możliwość uzyskania większej dotacji w programie oraz w późniejszej eksploatacji mniejsze zużycie prądu przez sprężarkę zamontowaną w pompie ciepła pozwalające uzyskać niższe rachunki za prąd.

W nowej wersji program ma faworyzować w wyższym stopniu inwestycje generujące większy efekt ekologiczny, dlatego teraz wymiana starego systemu ogrzewania na pompę ciepła o wysokiej klasie efektywności ma jeszcze większy sens niż wcześniej.

Poniżej w tabeli przedstawiono które systemy grzewcze będą dotowane i na jakich zasadach.

 

                                                                                                                       

Z powyższej tabeli wynika że w przypadku demontażu nieefektywnego źródła ciepła oraz montażu pompy ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i cwu także z uwzględnieniem dodatkowych prac, dotacja może wynieść nawet 20 tys. zł.

Dodatkowo należy zaznaczyć że program przewiduje również grant w postaci dofinansowania do systemu fotowoltaicznego w wysokości 5 tys. zł jeżeli zostanie on połączony z zakupem pompy ciepła. Wtedy kwota dotacji do obu systemów może wynieść nawet 25 tys. zł.

Połączenie systemu ogrzewania pompą ciepła z fotowoltaiką która pozyskuje prąd ze słońca ma bardzo korzystny wpływ na wysokość rachunków za energię elektryczną. Zdarza się że system fotowoltaiczny jest w stanie pokryć 100% energii jaką potrzebuje pompa ciepła do ogrzania budynku a naddatek zostanie wykorzystany na inne potrzeby w budynku (oświetlenie, urządzenia elektryczne itd.) lub odsprzedana do sieci. W takim wypadku można założyć że pompa ciepła ogrzewa nam dom prawie za darmo a dodatkowo przy wystąpieniu nadprodukcji w ciągu dnia, energia elektryczna z paneli jest odsprzedawana zakładowi energetycznemu a rachunki za prąd obniżone o wartość oddaną do sieci.

Program Czyste Powietrze można łączyć z termomodernizacyjną ulgą podatkową!

W uldze chodzi o wprowadzeniu prawa do odliczenia od podstawy obliczenia podatku, wydatków poniesionych w roku podatkowym na materiały budowlane, usługi oraz urządzenia, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Ulga termomodernizacyjna obejmuje możliwość odliczenia podatku m.in. od pomp ciepła i ogniw fotowoltaicznych wraz z osprzętem, oraz ich montaż. Ulga termomodernizacyjna może łączyć się z programem Czyste Powietrze 2021 dzięki czemu można zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy łącząc oba programy.

 

Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz
wyślij zapytanie