menu

Ogniwa fotowoltaiczne

Fotowoltaika to technologia umożliwiająca przemianę promieniowania słonecznego (światła) bezpośrednio w energię elektryczną. Nasze systemy budujemy z wykorzystaniem paneli solarnych renomowanych światowych producentów. Ogniwa te łączymy najczęściej z niemieckimi inwerterami. Taka instalacja gwarantuje Państwu niezawodność pracy systemu przez długie lata, co potwierdza 12-letni okres gwarancji producenta paneli fotowoltaicznych. Instalacje projektujemy w ten sposób aby po okresie 25 lat użytkowania sprawność paneli wynosiła co najmniej 80% wartości początkowej.

Nasze panele mogą być montowane w różnych miejscach, w położeniu poziomym lub pionowym. Są odporne na warunki atmosferyczne, w tym nawet na grad. Prąd stały wytwarzany przez ogniwa fotowoltaiczne jest przetwarzany w falowniku (inwerterze sieciowym) w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Istotnym zadaniem falownika jest również kontrola i optymalizacja produkowanej energii elektrycznej – zapewnia pracę instalacji z utrzymaniem możliwie maksymalnej mocy. Powstająca energia elektryczna w pierwszej kolejności wykorzystywana jest na potrzeby własne użytkowników, a nadmiar zostaje odsprzedany do sieci zewnętrznej zmniejszając dodatkowo rachunki.

Ogniwa fotowoltaiczne

Systemy fotowoltaiczne dzieli się na trzy główne grupy, które różnią się od siebie sposobem podłączenia ich do sieci zewnętrznej:

  1. Systemu podłączone do sieci zewnętrznego dostawcy energii elektrycznej, tzw on-grid. I jest to najpopularniejszy model systemów fotowoltaicznych. Unikamy w nim akumulatorów energii, przez co cały system jest tańszy i zajmuje mniej miejsca. Rolę magazynu energii pełni sieć zewnętrzna (najczęściej należąca do jednego z głównych producentów energii Tauron, PGE, Energa. Enea). Kliknij aby dowiedzieć się  więcej.
  2. Drugim rozwiązaniem są układy hybrydowe, on/off grid które łączą w sobie zalety instalacji podłączonych do sieci zewnętrznej oraz dodatkowo dzięki wbudowanym akumulatorom, zapewniają zasilanie awaryjne w przypadku braku dostawy energii z sieci zewnętrznej. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest maksymalizacja wykorzystania energii elektrycznej wytworzonej ze słońca, poprzez zasilanie urządzeń domowych energią zgromadzoną w akumulatorach. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
  3. Najmniej popularnym rozwiązaniem są systemy wyspowe, nie podłączone do sieci zewnętrznej. Tutaj bardzo ważne jest dopasowanie mocy paneli fotowoltaicznych i akumulatorów do wymagań urządzeń które taki system ma zasilać. Takie rozwiązania dedykowane są najczęściej do obiektów znajdujących się wysoko w górach, gdzie nie ma sieci elektroenergetycznej lub jej doprowadzenie jest bardzo kosztowne. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

Eco-Technika spełnia wszystkie wymagania dotyczące montażu systemów fotowoltaicznych, posiadamy Certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego do montażu instalacji OZE ( Odnawialnych Źródeł Energii), przez co mogą mieć Państwo pewność dokonania wyboru najlepszego wykonawcy systemu solarnego i producenta ogniw fotowoltaicznych. Przygotowujemy dla Państwa wszystkie potrzebne dokumenty aby zakład energetyczny podłączył Państwa instalację do sieci energetycznej.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem firmy WINAICO – lidera wśród producentów paneli fotowoltaicznych.

Działamy na terenie Rzeszowa, Krakowa i okolicy

Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz
wyślij zapytanie