menu

Pompy ciepła

Szukasz dodatkowych źródeł finansowania swojej instalacji? Skontaktuj sie z nami! Naszym klientom oferujemy możliwość uzyskania kredytu na bardzo atrakcyjnych warunkach. 

  • Niskie oprocentowanie
  • Możliwość szybszej spłaty
  • Okres kredytu od roku do 10 lat
  • Kwota kredytu od 1 000 zł do 60 000 zł

Dowiedz się więcej o kredycie na instalacje odnawialnych źródeł energii telefonicznie, mailowo lub wypełniając formularz kontaktowy znajdujący się poniżej

 

 

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące energię cieplną zawartą w glebie, wodzie lub powietrzu do ogrzewania budynku oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wybór pompy ciepła to inwestycja w energooszczędny, cichy i wygodny, a przede wszystkim przyjazny dla środowiska system grzewczy. Szeroki wybór technologii zapewnia możliwość zastosowania pompy ciepła w różnorodnych warunkach. Oferujemy nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenia. W ofercie znajdują się tylko sprawdzone przez nas pompy ciepła, dzięki czemu jesteśmy w stanie doradzić wybór systemu dostosowanego do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Inwestycja w pompę ciepła wiąże się z większymi kosztami samego urządzenia oraz wykonania dolnego źródła ciepła jednak wybór tego urządzenia wiąże się również z oszczędnościami. Wybierając ogrzewanie pompą ciepła już na etapie projektowania budynku mogą Państwo zrezygnować całkowicie z budowy pomieszczenia kotłowni spełniającej rygorystyczne wymogi. Pompa ciepła nie wymaga wydzielenia specjalnego pomieszczenia, można ją umieścić w dowolnym miejscu np. garażu, pomieszczeniu gospodarczym lub pralni. Pompa ciepła nie emituje spalin dzięki czemu nie wymaga budowy kominów spalinowych. Pompa ciepła nie wymaga przyłącza gazu ani składu opału, dzięki czemu świetnie sprawdza się w budynkach, których przyłączenie do sieci gazowej lub dostawy paliwa wiązałyby się z wysokimi kosztami. Z ekonomicznego punktu widzenia pompa ciepła jest również w stanie obniżyć koszty ogrzewania o 50% w stosunku do spalania gazu lub oleju opałowego, wiąże się to z faktem, że do produkcji ciepła w ok. 75% korzysta z bezpłatnej energii odnawialnej.

Pompa ciepła jest również jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska systemów grzewczych. Nie emituje spalin, dzięki czemu nie wpływa negatywnie na stan środowiska wokół budynku. Źródłem zasilania tych urządzeń jest prąd elektryczny, który w odróżnieniu do gazu i oleju charakteryzuje się stabilnym i przewidywalnym wzrostem cen a jego dostawy jeszcze nigdy nie były zakłócone w skutek działań politycznych.

Pompy ciepła są jednymi z najbardziej niezawodnych i najprostszych w obsłudze urządzeń grzewczych. Żywotność sprężarki, kluczowego elementu tego urządzenia wynosi ok. 20-25 lat a obsługa urządzenia ogranicza się do przeprowadzania corocznych przeglądów serwisowych gwarantujących bezawaryjność jego pracy.

Oferujemy dwa typy pomp ciepła, które różnią się od siebie sposobem pozyskiwania ciepła do ogrzewania budynku:

  1. Powietrzne pompy ciepła wykorzystują ciepło znajdujące się w powietrzu. Składają się z dwóch jednostek. Jednostki wewnętrznej podobnie jak pompa gruntowa oraz jednostki zewnętrznej, która swoim wyglądem przypomina jednostkę zewnętrzną popularnych klimatyzatorów. Urządzenia te są tańsze i łatwiejsze w montażu od ich gruntowych odpowiedników.
  2. Gruntowe pompy ciepła czerpią ciepło znajdujące się w gruncie. Pompa ciepła gruntowa jest wydajniejsza od pompy powietrznej, nie jest także narażona na ciągłe zmiany temperatury powietrza. Inwestycja w pompę gruntową wiąże się z większymi kosztami wynikającymi z konieczności wykonania pionowych sond lub poziomego wymiennika.
Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz
wyślij zapytanie