menu

Sofath

Interesują cię dotacje na pompę ciepła? Chcesz wymienić stary system ogzrewania na nowoczesny w ramach dofinansowania? 

Skontaktuj się z nami!

sofath logo

Francuska firma Sofath założona w 1981 roku należąca do grupy De Dietrich Technika Grzewcza sp. z o.o. Głównym obszarem działalności firmy jest produkcja wysokiej jakości pomp ciepła zapewniających ogrzewanie budynku, przygotowanie c.w.u. czy też podgrzewanie basenu. Od 2010 roku firma jest obecna na polskim rynku oferując szeroką gamę pomp ciepła powietrznych oraz gruntowych.

caliane

CALIANE

Pompy ciepła Caliane działają w oparciu o technologię bezpośredniego odparowania. Innymi słowy czynnik chłodniczy odbiera ciepło bezpośrednio z gruntu i przekazuje pompie ciepła. Takie rozwiązanie charakteryzuje się brakiem wymiennika separacyjnego między pompą ciepła a obiegiem glikolu w dolnym źródle, a co za tym idzie zwiększa się sprawność całego układu. Pompy ciepła Caliane charakteryzują się również mniejszym w stosunku do pomp glikolowych dolnym źródłem. Kolektory poziome mają niewielkie wymiary, zaś kolektory pionowe składają się z sond o długości jedynie 30 m.

TERMEO

Typoszereg pomp ciepła Termeo to technologia przystosowana do każdej konfiguracji terenu. Niezależnie od tego czy jest to teren niewielki czy nierówny można zastosować trzy rozwiązania poboru ciepła:

  • pobór poziomy przy pomocy kolektorów gruntowych (technologia glikol/woda)
  • pobór pionowy przy pomocy sond geometrycznych (technologia glikol/woda)
  • pobór z wody gruntowej przy pomocy studni zasysających i zrzutowych (technologia woda/woda).

Elastyczność pomp ciepła Termeo sprawia, że są one w stanie zapewnić ciepło oraz komfort w każdych warunkach.

Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz
wyślij zapytanie