menu

Danfoss

Interesują Cię dotacje na pompy ciepła? Szukasz dofinansowania na wymianę starego kotła węglowego?

Skontaktuj sie z nami!

Danfoss

pompa ciepła powietrze-woda

DHP-AQ

Powietrzna pompa ciepła jednego z czołowych producentów pomp ciepła instalowanych na terenie Europy. Jest to pompa ciepła typu Split składająca się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Szeroka gama dostępnych mocy urządzeń oraz 3 modele jednostek wewnętrznych umożliwiają dopasowanie instalacji pompy ciepła.

Jednostka zewnętrzna na tle produktów innych producentów wyróżnia się niepowtarzalnym kształtem przez co idealnie nadaje się do montażu w miejscach ,w których estetyka jest bardzo ważna, jak np. ogrody. Poza atrakcyjnym wyglądem jednostka zewnętrzna wyposażona jest w dedykowany sterownik monitorujący pracę wymiennika ciepła odpowiedzialnego za pozyskiwanie ciepła z powietrza, uruchamiając proces odszraniania wtedy gdy jest to potrzebne.

Kolejnym atutem pomp ciepła Danfoss jest zastosowana technologia OPTI, dzięki której instalacja zapewnia optymalne parametry przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię.  Jednostka wewnętrzna dostępna jest w trzech wariantach: MINI, MIDI oraz MAXI.

Moduł MINI wyposażony jest w podstawowe elementy układu natomiast akcesoria takie jak pompa cyrkulacyjna czy podgrzewacz elektryczny dostępne są na zamówienie. Wyposażenie modułu MIDI zawiera te elementy. Moduł MAXI posiada najbogatsze wyposażenie, poza podstawowymi elementami, pompą cyrkulacyjną i elektrycznym podgrzewaczem wyposażony jest we wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej wykonany w dedykowanej tym pompom ciepła technologii TWS zapewniającej wysoką sprawność przygotowania ciepłej wody użytkowej.

 

Technologia

Powietrze-woda, OPTI, TWS

Nominalna wydajność  grzewcza

6,5 - 17,6 kW

COP

4,0 - 4,3

Klasa efektywności energetycznej

A++

Nominalna wydajność chłodzenia aktywnego

4,21 - 13,16 kW

EER

2,24 - 2,33

Zakres temperatur

Grzanie: 20 - 60 ºC

Zastosowany czynnik chłodniczy

R407C

*Parametry pracy urządzenia określone dla warunków: ogrzewanie - temperatura powietrza otoczenia 7°C i temperatura wody wyjściowej 35°C; chłodzenie - temperatura otoczenia 35°C i temperatura wody wyjściowej 7°C

Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz
wyślij zapytanie