menu

Sofath

Interesuje Cię dotacja na wymianę kotła? Chcesz zamontować w swoim domu pompę ciepła w ramach dofinansowań?

Skontaktuj się z nami! 

Sofath

 

powietrzna pompa ciepła do przygotowania c.w.u.

BECT

Powietrzna pompa ciepła przeznaczona do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jest to rozwiązanie skierowane do klientów, którzy chcą zapewnić sobie źródło ciepłej wody użytkowej bez konieczności podgrzewania grzałką elektryczną lub obecnie eksploatowanego kotła. Jest to szczególnie ważne w okresie cieplejszym kiedy nie ma konieczności ogrzewania budynku. Taką funkcję spełniać może również kolektor słoneczny jednak pompy powietrzne są w stanie pracować niezależnie od poziomu nasłonecznienia, przy temperaturze do -5 °C. Specyfika działania urządzenia pozwala również na wykorzystanie go do chłodzenia powietrza w wybranym pomieszczeniu latem.

Urządzenie posiada wbudowany zasobnik na c.w.u. o pojemności 300 l lub 200 l. Dodatkowo pompa wyposażona w zasobnik 300 litrowy może współpracować z dodatkowym źródłem ciepła w postaci kotła. Takie rozwiązanie pozwala połączyć oba obiegi zapewniając tym samym wykorzystanie pompy ciepła wtedy gdy ogrzewanie kotłem nie jest uzasadnione ekonomicznie natomiast w okresach zimniejszych ciepłą wodę zapewni kocioł.

 

 

Technologia

Powietrze - woda

Nominalna moc grzewcza

1,7 kW

Wbudowany zasobnik c.w.u.

200, 300 l

Wspomaganie

Elektryczne, hydrauliczne

COP

3,5 - 3,7

Zastosowany czynnik chłodniczy

R134A

*Parametry pracy urządzenia określone dla warunków: temperatura powietrza otoczenia 15°C i temperatura wody na wlocie 15°C

 

 

Powietrzna pompa ciepła split

LIZEA

Gama pomp powietrznych Lizea to rozwiązanie typu SPLIT składające się z jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej. Jednostki wewnętrzne występują w dwóch dostępnych wersjach - wiszącej i wolnostojącej ze zintegrowanym zasobnikiem na ciepła wodę użytkową. Oba warianty mogą współpracować zarówno ze wspomaganiem elektrycznym jak i hydraulicznym.

Pompy Lizea poza funkcją ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej mogą zostać wyposażone w moduł chłodzenia aktywnego oraz pełnić funkcję podgrzewania wody basenowej.

 

 

 

Technologia

Powietrze - woda

Nominalna moc grzewcza

3,94 - 14,65 kW

COP

4,22 - 4,65

Klasa efektywności energetycznej

A++

Zakres temperatur

Grzanie: 15 - 55 °C

Ciepła woda użytkowa: 25 - 65 °C

Zastosowany czynnik chłodniczy

R410A

*Parametry pracy urządzenia określone dla warunków: temperatura powietrza otoczenia 7°C i temperatura wody wyjściowej 35°C

Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz
wyślij zapytanie