menu

Rekuperacja

Człowiek ponad 90% swojego życia przebywa w pomieszczeniach zamkniętych. Niewielu z nas zastanawia się jednak nad jakością powietrza, którym oddychamy. Dużą uwagę zwracamy na jedzenie, picie, nasze myśli i odczucia, zapominając o tym, jak ważne jest dla nas czyste i świeże powietrze. Ma ono zbawienny wpływ na nasz organizm – poprawia nastrój, przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy. Jakie jest powietrze, którym na co dzień oddychamy w naszych mieszkaniach i domach – miejscach pracy, nauki i odpoczynku? Dlaczego coraz więcej z nas skarży się na alergie?

Najprostszym sposobem na zyskanie świeżego powietrza jest otwarcie okien czy balkonów. Towarzyszący temu kurz, hałas, utrata ciepła w zimę lub zbyt ciepłe powietrze latem a także pojawiające się owady powodują jednak dyskomfort, stają się przyczyną złego samopoczucia, a dodatkowo narażają nas na niepotrzebne koszty. Im bardziej intensywna wentylacja, tym mniej skoncentrowane są cząstki alergenów zawarte w powietrzu. Zmniejsza to tym samym ryzyko zachorowań.

Zbyt duża ilość pary wodnej zawarta w powietrzu i jej kondensacja wpływają na rozwój grzybów pleśniowych. Nie tylko powodują one nieestetyczne plamy na ścianach i sufitach, ale także są przyczyną pojawienia się reakcji alergicznych u ludzi.

Aż 65% energii cieplnej zawartej w budynkach przeznaczone jest do ogrzewania wpadającego, świeżego powietrza. Świadczy to o tym, że naturalna wentylacja przyczynia się do utraty ciepła i generowania kolejnych kosztów ogrzewania. System wentylacyjny z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, pozwala rozwiązać ten problem i maksymalnie obniżyć koszty energii i ogrzewania.

Energooszczędność to nie jedyna zaleta centrali wentylacyjnych. Rekuperatory są także przyjazne dla człowieka, tworząc zdrowy klimat. Aby uzyskać wysokie parametry działania, należy zadbać o właściwy dobór i montaż wszystkich podzespołów zawartych w systemie. Dzięki dbałości o najmniejsze szczegóły cechuje je niezawodne działanie.

To doskonałe rozwiązanie umożliwiające oczyszczenia powietrza z alergenów i pyłów. Ty i Twoja rodzina jesteście więc chronieni w bezpieczny sposób.

Rekuperacja znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku domów pasywnych i energooszczędnych a także innych budynków, w których przykłada się szczególną wagę do poszanowania energii.

Należy pamiętać, że aby instalacja energooszczędna działała prawidłowo, najważniejsze jest jej odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie. Rodzaj urządzenia nie może być jedynym wyznacznikiem wyboru, należy zwrócić uwagę na całość instalacji. Źle umiejscowione urządzenie przyczynia się do zwiększonego zużycia energii, przez co system przestaje być opłacalny. Dlatego jesteśmy zdania, że w przypadku każdego obiektu trzeba indywidualnie rozpatrywać wykonanie instalacji.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła:

  • Cicha praca
  • Zmniejszenie kosztów energii i ogrzewania
  • Wymienniki ciepła odzyskują aż 95% ciepła z powietrza wyprowadzanego, wykorzystując je do ogrzewania powietrza wprowadzanego, co pozwala na redukcję kosztów do 40%
  • Sterowanie automatyczne wspomaga oszczędzanie energii
  • Atrakcyjna cena
  • Skontaktuj się z nami aby porozmawiać o idealnym rozwiązaniu dla Ciebie

 

THESSLA GREEN

thessla green

Thessla Green to polska firma produkująca centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Od lat dostarcza urządzenia wysokiej jakości zapewniające ekonomiczną pracę z maksymalną wydajnością.

 

Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz
wyślij zapytanie