menu

Oczyszczacze powietrza

Przeciętnie każdy z nas spędza przynajmniej połowę swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach, w domu czy też w pracy. Z tego względu znaczny wpływ na nasze samopoczucie ma znajdujące się w nich powietrze.

W wielu dzisiejszych domach w wyniku zwiększonej szczelności okien oraz braku wentylacji mechanicznej dochodzi do znacznego graniczenia wymiany powietrza. Słaba wentylacja pomieszczeń prowadzi do nagromadzenia się wewnątrz m.in. kurzu, bakterii, wirusów. Osobami szczególnie narażonymi na zwiększone zanieczyszczenie powietrza są alergicy. Obecnie szacuje się, że przynajmniej połowa Polaków cierpi z powodu choroby alergicznej, a za ich najczęstszą przyczynę uważa się występowanie roztoczy kurzu domowego.

Szkodliwy wpływ SMOG-u również w naszym domu!

W ostatnich latach w okresach grzewczych coraz głośniej mówi się o pogorszeniu jakości powietrza na zewnątrz spowodowanej wzrostem stężenia pyłów PM10 oraz PM2,5. Zalecane jest wtedy ograniczenie do minimum przebywanie na zewnątrz. Jednak zanieczyszczone powietrze stale infiltruje do naszych domów. Bez dodatkowego oczyszczania również wewnątrz jesteśmy narażeni jego na negatywny wpływ.

Codzienną ochronę domowników przed zanieczyszczeniami zapewnić może oczyszczacz powietrza. Obecnie na rynku znajduje się szeroka gama produktów różniącymi się pod względem technologii filtracji, wydajności, generowanego hałasu czy energochłonności. Poza tymi cechami szczególne znaczenie przy wyborze urządzenia będzie mieć również cena, wygląd oraz dodatkowe funkcje takie jak np. nawilżanie.

W naszej ofercie znajdują się wysokiej klasy oczyszczacze powietrza posiadające certyfikaty potwierdzające ich skuteczność w oczyszczaniu powietrza z wszelkich alergenów. Są to więc urządzenia przeznaczone dla alergików.

Nagroda potwierdzająca skuteczność oferowanych urządzeń zgodnych ze standardami TÜV NORD.

British Allergy Foundation seal of approval zapewnia, że urządzenie zostało poddane naukowym testom w celu potwierdzenia jego wydajności w ograniczaniu oraz usuwaniu alergenów i zanieczyszczeń chemicznych. 

Potrzebujesz porady?
Skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz
wyślij zapytanie